• Home
  • Partizani
  • Tirana mposht Skënderbeun me drithërima, Partizani fundos Teutën me “poker”

Tirana mposht Skënderbeun me drithërima, Partizani fundos Teutën me “poker”

Triana ka munddur 3-2 Skënderbeun në javën e 19-të të Superiore-s. Bardheblutë kanë siguruar një avnatazh të trefishtë në 49 minutat e para, por kanë rrezikuarta shpërdorojnë në fund.

Seferi (15’), Limaj (42’) dhe Devid (49’) kanë shënuar për Tiranën, Zguro (66’) dhe Mensah (96’) për Skënderbeun. Bardheblutë kryesojnë renditjen me 43 pikë, ndërsa korçarët janë në vendin e tetë me 16 pikë.

Fitore bindëse edhe për Partizanin, që ka mposhtur 4-0 Teutën në transfertë. Skuka (3’), Cara (28’), Sota (60’) dhe Junior (92’) kanë shënuar për Të Kuqtë.

Partizani ban vendin e pestë me 25 pikë, ndërsa teuta të gjashtin me 21 pikë.

Leave A Comment