Tronditet Milani, Leao me të kuq! Sampdoria barazon shifrat (PAMJET)

Sampdoria ka shenuar golin e barazimit ndaj Milanit me Djuricic, teksa me koke ka mposhtur Maignan. Por, Milani mbeti me dhjete futbollist epasi Rafa Leao beri nje roveshate brenda zone dhe goditi me kemben e tij mbrojtesin e Sampdorias. E verdha e dyte dhe jashte.

VIDEO E LEAOS I KUQI

Milani e ka nisur direkt me gol sfiden ne Xhenova ndaj Sampdorias. Skuadra e Piolit ka shenuar ne nje kundersulm te shpejte dhe me disa pasime te njepasnjeshme duke i dhene topin e golit Messias, qe nuk ka falur, edhe pse portieri e ka pasur te mundur ta ndalonte pasi ishte gjuajtje ne drjtim te tij.

VIDEO E GOLIT

Nje aksion sigurisht ka rene ne sy edhe njehere me hapat e tij galopant dhe nje ikje spektakolare ne krah duke lene dy futbolliste te Sampdorias ne vend. Milani sot luan me Kjaer ne qender te mbrojtjes ndersa Giroud ne sulm pasi Origi u demtua nje dite perpara.

 

Leave A Comment