• Home
  • Futboll Bota
  • “Uroj mos ta takoj gjithmonë…” Inzaghi komenton humbjen. Dumfries paralajmëron: “Dëgjoni se ne në Anfield…”

“Uroj mos ta takoj gjithmonë…” Inzaghi komenton humbjen. Dumfries paralajmëron: “Dëgjoni se ne në Anfield…”

Pas humbjes 2-0 në shtëpi ndaj Liverpool-it, trajneri i Interit, Simone Inzaghi, foli për Prime Video: “Shpresojmë të mos takohemi me Liverpoolin çdo ndeshje.

Jam i lumtur dhe krenar për ekipin. Fatkeqësisht, në momentin më të mirë nuk e bëjmë. ne u shpërblyem dhe në shpërqendrimin e parë ata shënuan një gol të jashtëzakonshëm. E përgëzova ekipin, më vjen keq për rezultatin, por duhet të jetë një ogur i mirë për gjithçka që do të vijë.”

Liverpool ndër më të fortët në Evropë?
“Unë mendoj se ata janë një nga skuadrat më të forta në Evropë dhe Interi im qëndroi, ne merituam më shumë. Ne e dimë se futbolli është i tillë, por kjo duhet të na japë vetëbesim.”

Më shumë për ndeshjen.
“Është e vështirë të komentosh një rezultat si ky, por ne e dimë se ky është futbolli. Duhet të ecim përpara, kjo duhet të jetë një pikënisje. Kundër një ekipi të fortë si Liverpooli, mendoj se nuk kishim luajtur kurrë që nga fillimi i vitit. .”

Anësori i Interit, Denzel Dumfries, komentoi humbjen e Interit në San Siro ndaj Liverpoolit në mikrofonat e ‘Prime Video’: “Ne filluam mirë dhe më pas e patë, nuk ishte e lehtë për ta të luanin nën presion dhe mendoj se 0-2 ishte i ekzagjeruar.

Ne dhamë gjithçka. Mund të rikuperojmë, nuk do të jetë e lehtë, por mund të provojmë, kemi cilësi të shkëlqyera. Ne do të shkojmë në Liverpool për të luajtur për të dhe për të fituar”…

Edhe Milan Skriniar, mbrojtësi i Interit, foli për Mediaset Infinity pas humbjes në shtëpi kundër Liverpoolit në ndeshjen e parë të 16-tës së Ligës së Kampionëve: “Goli na befasoi, patëm një lojë të mirë, por nëse nuk shënon, paguan! Tani le të ngrihemi, kokën lart dhe të shohim përpara, shumë lojëra ende na presin

Kemi pasur një paraqitje të shkëlqyer, si një ekip i madh kundër një prej më të mirëve në botë. Sonte treguam se mund të luajmë kundër kujtdo: kundër Liverpool-it pesua pak… Duhet të përmirësohemi në detaje. Tani koka te Sassuolo, një tjetër rival shumë i vështirë “

Leave A Comment