• Home
  • La Liga
  • VIDEO | “Ferri” bask, pasarela e Real Madrid u kthye në tmerr! Lojtarët e tronditur

VIDEO | “Ferri” bask, pasarela e Real Madrid u kthye në tmerr! Lojtarët e tronditur

Në Spanjë me ndërprerjen e ligës, është koha për t’u fokusuar në Kupën e Mbretit. Dy ndeshje të vlefshme për çerekfinalet ishin planifikuar dje, Real Sociedad-Betis Sevilla dhe Athletic Bilbao-Real Madrid.

Ndeshja e San Mames ishte një nga më të priturat, por nuk filloi nën kujdesin më të mirë.

Arsyeja? Një mirëseardhje për t’u harruar për ekipin pritës, i cili përjetoi momente vërtet të tmerrshme, madje duke rrezikuar shumë. Dhe kush e di nëse kjo ndikoi më pas në performancën e lojtareve te Ancelottit qe humben 1-0 dhe u eliminuan…

Tifozët baskë nuk humbën rastin për të treguar edhe një herë ngrohtësinë e tyre, edhe nëse këtë herë mbështetësit e Athletic Bilbaos shkuan vërtet ne esktrem.

Shumë u mblodhën në rrugën pranë stadiumit, për t’i dhënë mbështetjen e tyre ekipit vendas dhe gjithashtu për të pritur trajnerin e ekipit pritës. Kur ky i fundit mbërriti, i gjithë ferri shpërtheu. Mbështetësit e Bilbaos filluan të hidhnin gjithçka te autobusi i Realit, duke përfshirë disa sende të mprehta.

Videot e reporterit spanjoll Sergio Quirante nga El Golazo De Gol, janë emblematike dhe tregojnë skena të luftës guerile, me oficerë policie të cilëve iu desh të punonin shumë për të mbajtur turmën e shtëpisë në distancë për të parandaluar përkeqësimin e mëtejshëm të situatës.

Në pamjet shihen qartë edhe disa shishe qelqi që janë thyer në xhamin e automjetit.

Një dritare u copëtua në mijëra pjesë, duke vënë në rrezik sigurinë e lojtarëve brenda, të cilët përjetuan momente emocionuese.

Skena vërtet të tmerrshme, që rrënuan atmosferën magjike të Copa del Rey.

Nuk është hera e parë që ndodhin këto gjëra në Bilbao, vetëm pak ditë më parë, më 19 janar, edhe autobusi i Atletico Madridit iu nënshtrua një realiteti. gurhedhës” me rastin e kalimit të skuadrës së Diego Simeones në fushën e Atletikës.

Dhe tani ja ku shkojmë përsëri, dhe autoritetet spanjolle të futbollit tani mund të marrin masa. Mbrëmja nisi keq për Realin dhe përfundoi edhe më keq për shkak të golit të vonuar të Berenguer që eliminoi merengët nga turneu.

Leave A Comment