• Home
  • Premier League
  • Video misterioze e Cristiano Ronaldos në saunë, errësirë totale: “Çfarë po bën?” (VIDEO)

Video misterioze e Cristiano Ronaldos në saunë, errësirë totale: “Çfarë po bën?” (VIDEO)

Pak ditë më parë Cristiano Ronaldo vendosi një rekord të ri dhe këtë herë nuk po flasim për karrierën e tij mahnitëse si futbollist, por për ndikimin e tij në imagjinatën kolektive botërore.

Kampioni portugez i Manchester United është në fakt personi i parë që ka kaluar kufirin e 400 milionë ndjekësve në Instagram: është një numër monstruoz, i paimagjinueshëm. Shumë pas tij është ndikuesja Kylie Jenner, e cila ka pak më shumë se 300 milionë ndjekës, vetëm disa më shumë se Leo Messi që është i treti.

Ronaldo është një ikonë globale, çdo postim i tij mund të gjenerojë qindra mijëra euro, ndaj duhet të ndezë zjarrin e fansave të tij duke vazhduar të korrë fitore, në një rreth që ushqehet me vetveten.

Kjo shpjegon urinë e tij ataviste për suksese sportive, si ekip, por mbi të gjitha personal, si dhe nervozizmin e tij të fshehur keq kur gjërat nuk shkojnë në drejtimin e dëshiruar.

Dhe në këtë sezon të çalë te United ndodh disa herë, e fundit prej të cilave në ndeshjen e Premier së barazuar kundër Burnley-t, gjë që bëri që Djajtë e Kuq të humbin vendin e katërt në renditje në avantazh të West Hamit.

Në rastin kur Ronaldo e nisi nga pankina, u dallua për një ngrohje jo tamam me intensitet të lartë (eci anash…) dhe në fund hyri në vend të Cavanit në pjesën e dytë, duke mos ndikuar në lojë.

I mbetur thatë, pesë herë Topi i Artë shënoi një seri negative që nuk ishte parë për 12 vjet: pesë ndeshje radhazi pa shënuar, në kohën kur ai luante për Real Madridin.

Në bilbilin e fundit, pra, ne pamë skenën klasike të Ronaldos i zhgënjyer duke u larguar nga fusha pa i thënë lamtumirë kundërshtarëve dhe publikut, duke sharë veten dhe duke u kapur nga tifozët e Burnley-t…

Një dejavu, tashmë i parë dhe i rishikuar këtë vit pas dështimit të United.

Gjithmonë i vëmendshëm ndaj imazhit të tij, pas disa orësh CR7 ka postuar një foto në Instagram në të cilën shihet duke përshëndetur një fëmijë të sëmurë që i shtrin dorën pikërisht në margjinat e ndeshjes me Burnley-n. “Fëmijët janë dhe do të jenë gjithmonë gjëja më e mirë që bota ka për të ofruar dhe ne duhet t’i mbrojmë ata me çdo kusht.

Tifozët janë dhe do të jenë gjithmonë më të mirët në futboll dhe ne duhet të respektojmë gjithçka që ata përballen dhe durojnë për klubet e tyre” ai tha ai, duke e shoqëruar me foton, duke iu përgjigjur në mënyrën e tij kritikave të atyre që e akuzuan se ka përçmuar fansat kur gjërat nuk shkojnë mirë…

Helmet nga të cilat Ronaldo di të detoksifikohet: të marrë një sauna të këndshme në shtëpinë princërore që ndan me Georgina dhe katër fëmijët e tij, së shpejti do t’i bashkohen edhe binjakët që do t’i dhurojë partnerja. Një sauna që kampioni i Funchal ka dashur ta ndajë me ndjekësit e tij në Instagram mbrëmjen e së mërkurës, duke bërë një transmetim live në total nja dy minuta…

Një video mjaft e çuditshme, në të cilën Ronaldo nuk thotë absolutisht asgjë në errësirë, ndërsa në chat më poshtë nuk mungojnë komentet e njerëzve të njohur, si motra e tij Katia, Romeo Beckham, Felipe Melo dhe kapiteni i vjetër i Manchester United, Rio Ferdinand. qe vendos ta pyese ne ate moment: “Vëlla, çfarë po bën?”. Është relaks të rimbushësh bateritë, pastaj largohet…

Leave A Comment