• Home
  • Bundesliga
  • Vit i ri, Lewandowski i vjetër! Polaku e rinis aty ku e la: te supergolat (VIDEO)

Vit i ri, Lewandowski i vjetër! Polaku e rinis aty ku e la: te supergolat (VIDEO)

Bayern Munich gjen golin e pare te vitit ne minuten e 19-te. Skuadra e Hansi Flick, me shume mungesa per shkak te Covid-19, ka arritur te shenoje ndaj Borussia Monchengladbah. Nje ndeshje ku Kimmich po luan qendermbrojtes.

I zakonshmi Lewandowski nuk fal!

Pasim i bukur i Muller për Lewandowski, i cili e kalon lehtësisht Elvedin dhe më pas përfundon aksionin ne gol duke goditur topin me këmbën e djathtë nga një kënd i ngushtë: asgjë për të bërë për Sommer, 1-0!

Por, nuk ka zgjatur shume festa e Bayern Munich dhe Gladbah ka barazuar shifrat me ane te Neuhaus.

Leave A Comment