• Home
  • Partizani
  • Zbulohet kushti i jashtëzakonshëm i Zidane për të pranuar PSG!

Zbulohet kushti i jashtëzakonshëm i Zidane për të pranuar PSG!

Paris Saint-Germain udhëheq me lehtësi Ligue 1 dhe është në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, por e ardhmja e afërt e klubit francez është një e panjohur e madhe. Nëse deri pak javë më parë rruga europiane ishte çelësi i gjithçkaje për sezonin e ardhshëm, sa më shumë të kalojnë javët, aq më shumë nuk ka pika fikse në të cilat mund të kapet Mauricio Pochettino.

Trajneri argjentinas, i cili tashmë ishte në ekuilibër verën e kaluar, nuk ka gjasa të jetë në vendin e tij dhe Zinedine Zidane është kandidati kryesor për ta zëvendësuar atë.

Shumë në Paris do ta kishin dashur Zizoun tashmë në shalë, por performanca e mirë në kampionat dhe barazimi kundër Real Madridit në Champions League e bllokuan operacionin, si nga pikëpamja e klubit ashtu edhe nga ana e personit në fjalë. Gjithçka u shty, duket!

Sipas shtypit anglez, pas sondazheve të para Zidane do të kishte filluar të vendoste kushte për të pranuar punën në funksion të vitit të ardhshëm dhe e para do të ishte të sillte Cristiano Ronaldon nën Kullën Eifel: trajnerit francez tashmë i është dashur të merret me portugezin te Real Madridi dhe rezultatet kanë qenë gjithmonë të nivelit më të lartë.

Zidane e di se për sezonin e ardhshëm ai mund të mos ketë në dispozicion Kylian Mbappé, duke u përballur gjithnjë e më shumë me Madridin, dhe do të donte që Cristiano Ronaldo ta zëvendësonte: a po mendojnë vërtet të vendosin Lionel Messin dhe Neymarin së bashku me CR7 në Paris? Këto thashetheme duken mjaft të tymosura dhe jo rezultat i hipotezave konkrete, por vitet e fundit kemi parë të ndodhin shumë situata që dukeshin të pamundura.

Cristiano, i cili sapo ka mbushur 37 vjeç, iu bashkua Manchester United gushtin e kaluar pas përvojës së tij në Juventus, por kursi i ri i klubit anglez mund ta largojë atë nga Djajtë e Kuq.

Mauricio Pochettino mund të ulet në stolin e Old Trafford, pas largimit të Ole Gunnar Solskjaer dhe ardhjes së Ralf Rangnick: trajneri argjentinas në Angli la një kujtim të madh për atë që bëri në Tottenham dhe drejtuesit e United duket gjithnjë e më i gatshëm për të vënë baste. mbi të për të ndërtuar projektin e ri të Djajve të Kuq nga sezoni i ardhshëm.

Leave A Comment