• Home
  • Nations League
  • Nations League: Gjermania merr kreun e grupit me përmbysje. Spanja shmang humbjen pavarësisht Ramos-it

Nations League: Gjermania merr kreun e grupit me përmbysje. Spanja shmang humbjen pavarësisht Ramos-it

Gjermania ka marrë kreun e Grupit 4 të Ligës A të Nations League pasi ka mundur 3-1 në shtëpi Ukrainën.

Ndeshja ka nisur me një gol të miqve në minutën e 12-të, por ekipi i Low ka përmbysur me Sane dhe dy gola të Werner.

Ndeshja tjetër e këtij grupi, ajo e luajtur në Bazel mes Zvicrës dhe Spanjës, është mbyllur në barazim 1-1.

Zviceranët kanë shënuar të parë me Freuler në minutën e 26-të, por janë befasuar nga një gol i Moreno-s në minutën e 89-të.

Në mes, dy penallti të humbura nga Sergio Ramos në minutën e 57-të dhe 80-të.

Leave A Comment