• Home
  • Champions League
  • Nga Spanja: “Përfundon me grushte mes presidentit të Rayo-s dhe agjentit të lojtarit!’

Nga Spanja: “Përfundon me grushte mes presidentit të Rayo-s dhe agjentit të lojtarit!’

Përpjekja e Rayo Vallecanos për të blerë, në gongun e merkatos së verës, Raul De Tomas, 28 vjeç 17 tetorin e ardhshëm, do të kishte përfunduar në sherr, jashtë projektit sportiv të trajnerit të Espanyol, Diego Martinez.

Siç raportohet nga disa gazeta spanjolle, veçanërisht La Ser dhe La Cope, presidenti i klubit madrilen Raul Martin Presa – pasi të mbaronte koha për të përfunduar operacionin – do të ishte përpjekur të godiste një nga avokatët e përfshirë në dialog, fajtor se kërkoi komisione të bollshme në minutën e fundit, duke ngadalësuar në mënyrë të pariparueshme negociatat, deri në atë pikë sa e hodhi në erë plotësisht.

Megjithatë, i marrë, në vend të avokatit, ai do të kishte goditur gabimisht një nga agjentët e De Tomas, i përfshirë deri më tani në një plan B, nëse transferimi do të anashkalohej, duke hedhur themelet për shtyrjen e tij në janar: megjithatë, pasi mori goditjen, ai do të kishte reaguar në fakt duke goditur me grusht në hundë presidentin e Rayo Vallecano-s, pak pasi u transferua në spital – pas ndërhyrjes së policisë, thirrur nga disa dëshmitarë – dhe u lirua pas një kohe të shkurtër pa pasoja të veçanta.

E gjithë kjo ndërkohë që futbollisti, shtetas spanjoll, por me pasaportë të Republikës Domenikane, do të kërkonte një rrugëdalje, duke u hapur drejt destinacioneve të mundshme ekzotike si Katari, Emiratet dhe Arabia Saudite – ku tregu është ende. hapur – në mënyrë që të mos jetoni (minimumi) gjashtë muaj veçmas në shtëpinë në Espanyol. E sigurt është se është e vështirë për të që të rihapë dyert e Rayo në të ardhmen…

Leave A Comment