• Home
  • La Liga
  • Braktisi Italinë pas sherrit te Atalanta, sot Papu Gomez është magjik te Sevilla. Debutim me asist Martial (VIDEO)

Braktisi Italinë pas sherrit te Atalanta, sot Papu Gomez është magjik te Sevilla. Debutim me asist Martial (VIDEO)

Sevilla nuk gabon ndaj Elches në nisjen e javes së 24-të të La Liga-s. Te Ramón Sánchez-Pizjuán gjithçka ndodh në pjesën e dytë, kur bardhekuqtë morën një goditje të dyfishtë me vlerë tre pikë në renditje: golat vendimtarë erdhen nga ish-lojtari i Atalanta Papu Gomez (70′) dhe Rafa Mir me asistimi e nënshkrimit të ri Marcial (76′).

Në pritje të sfidave të tjera të kësaj jave, andaluzianët e Lopeteguit arrijnë në 50 pikë në renditje dhe për rrjedhojë në -3 nga maja e zënë nga Real Madridi, ndërsa mysafirët mbeten të katërmbëdhjetët me 26…

Per Papu Gomez nje rilindje pas largimit nga Italia. Ne fakt, ai ka shenuar 4 gola dhe ia kane vlere te katert. Kohe me pare deklaroi se Atalanta e pengoi qe te transferohej brenda Serie A te skuadrat e tjera.

 

Leave A Comment